Kategórie

Informácie

Kontaktujte nás

Volajte Pondelok – Piatok
8.00 – 16.30 hod

0918 793 519

Opýtajte sa nášho poradcu!

Ako si vybrať kľučku

Málokto si zrejme uvedomuje, že kľučky na dverách patria medzi veci, ktoré používame najčastejšie. "Podávame" si ich niekoľkokrát denne. A každá z nich v nás vyvolá nejaký dojem. To, či dobre padne do ruky, či je príjemná na dotyk, ako sa s ňou manipuluje... ale aj to, ako ladí s ostatným zariadením. Preto by výber kľučky nemal byť zanedbateľnou činnosťou, ale akousi bodkou pri dokončovaní bytu či domu.

Niekoľko rád pred zakúpením kľučiek

Základné rozdelenie interierových kľučiek:

Štítové kľučky

Pri štítových kľučkách musíte poznať vzdialenosť medzi osou kľučky a osou kľúča. (štandardná vzdialenosť je 72, alebo 90 mm) Vzdialenosť si môžete odmerať priloženým pomocným pravítkom.

Rozetové kľučky

Rozetové, čiže delené kľučky sa označujú veľkým R. Nakoľko väčšina rozetových kľučiek sa upevňuje prešróbovaním cez celú hrúbku dverí v mieste zámku, je potrebné, aby v zámku boli otvory na to určené.

Typy otvorov

Skratkou kľúč - označujeme otvor pre interiérový kľúč (dozický). Skratkou vložka - označujeme otvor pre vložku (fabku). Skratkou WC - označujeme otvor pre WC - sadu s vmontovaným kľúčom (k WC - sade je potrebný zámok so spodným štvorhranným otvorom 6 x 6 mm)

Kľučka s guľou

Pri kľučkách s guľou uvádzame všetky predošlé údaje plus upresnenie, či sa jedná o kľučku pravú alebo ľavú. Pre upresnenie kľučky ľavej používame skratku Ľ a pravej P. Ďalej je potrebné uviesť, či sa jedná o guľu pevnú alebo otočnú.

Povrchové úpravy

Pri každej položke sú povrchové úpravy uvedené.

UPOZORNENIE: Na miestach so zvýšenou frekvenciou pohybu ľudí a v znečistenom prostredí nie je vhodné použiť lakované povrchy (mosadz , bronz). Do takýchto priestorov je vhodná nerez, chróm lesklý, chróm brúsený.

Ošetrovanie

Na čistenie a ošetrovanie nepoužívajte žiadne agresívne chemikálie a čistiace prostriedky. Čistite len mäkkou vlhkou handrou. Pri vydávaní piskľavých zvukov alebo pri zadŕhaní použite univerzálne mazivo napr. WD - 40.

Záručné podmienky

Záruka na výrobky uvedené v katalógu je 2 roky od dátumu predaja vyznačeného na pokladničnom doklade. Na špeciálne označené výrobky je záruka 5 rokov.Záruka sa nevzťahuje na poškodenie výrobku nesprávnym ošetrovaním a na opotrebovanie výrobku používaním. Záruka sa tiež nevzťahuje na výrobky, ktoré boli po zakúpení dodatočne upravované zákazníkom alebo jeho montážnikom.

Výmena tovaru

Pri akomkoľvek nároku na výmenu alebo reklamácii tovaru žiadame zákazníkov, aby jednotlivé diely zabalili tak, aby nedošlo k ich ďaľšiemu poškodeniu.Za pochopenie ďakujeme a dúfame, že budete s naším tovarom a službami spokojní.